هواساز دستگاه های ماینینگ

folder_openمقالات آموزشی
commentبدون دیدگاه

شرکت صنایع تهویه پارس سعید با بیش از ۲۳ سال تجربه در صنعت طراحی و تولید انواع تهویه صنعتی، با توجه به نیاز دستگاه های ماینینگ به سیستم فیلتراسیون و سیستم های خنک کننده برای افزایش نرخ راندمان، کاهش انرژی مصرفی و پایین آوردن میزان استهلاک این نوع دستگاه ها، اقدام به ساخت هواسازهای اختصاصی ماینینگ بر اساس نیاز آنها نموده که از جمله دستاوردهای نوین وحائز اهمیت این شرکت در راستای فعالیت حرفه ای خود همگام با نیاز موجود میباشد. همچنین شرکت صنایع تهویه پارس سعید مفتخر است تا از پیشگامان تولید کننده این نوع محصولات در عالی ترین کیفیت خود در ایران باشد .

 

تیم مهندسی ساخت و تولید شرکت صنایع تهویه پارس سعید با در نظر گرفتن میزان حرارت تولیدی حاصل از عملکرد هر یک از این دستگاه ها، دبی ورودی و دبی خروجی مورد نیاز، میزان دمای ورودی، میزان رطوبت نسبی بر اساس اقلیم محیط کارکرد هواسازهای ماینینگ، الگوریتم و نوع و میزان جریان هوای لازم داخل هواسازهای ماینر را با بهره گیری از برترین نرم افزارهای روز دنیا محاسبه و بر اساس این مهم اقدام به طراحی و درنهایت تولید برترین ها کرده است. همچنین تیم مهندسی برق این شرکت در کنار تیم طراحی خود با توجه به مصرف برق بالای دستگاه های ماینینگ اقدام به استاندارد سازی و بهینه سازی محیط عملکردی این دستگاه های ماینینگ از لحاظ نوسانات افت ولتاژ، و ایمن سازی در جهت جلوگیری از آتش سوزی و اتصالی و… نموده است.

همچنین تیم طراحی و مهندسی این شرکت با مطالعه و بررسی پلتفرم های متفاوت، عملکردها و همچنین نیازهای متفاوت انواع دستگاه های ماینینگ محصولات خود را به دو دسته اصلی ذیل تقسیم نموده است:

۱-هواساز دستگاه های ماینینگ با پلتفرم S9

۲-هواساز دستگاه های ماینینگ با پلتفرم S11

 

دستگاهای هواساز با قابلیت جانمایی

  1. سری هواساز های طراحی شده بر اساس پلتفرم و نیازهای دستگاه های ماینر S9 . با قابلیت تعبیه دستگاه های ماینینگ M3 – E10 – E9   T9و سایر دستگاه های ماینر با طراحی متشابه.

 

انوع ظرفیت ها:

۱-  ۶     دستگاه

۲-  ۳۶   دستگاه

۳-   ۵۴  دستگاه

۴-  ۹۹  دستگاه

۵-   ۱۹۸ دستگاه

  1. سری هواساز های طراحی شده بر اساس پلتفرم و نیازهای دستگاه های ماینر S11 . با قابلیت تعبیه دستگاه های ماینینگ S15- S17- T17 و سایر دستگاه های ماینر با طراحی متشابه.

 

انواع ظرفیت ها:

۱-  ۶  دستگاه

۲-  ۳۰ دستگاه

۳-  ۴۸  دستگاه

 

 

 

قسمت های تشکیل دهنده دستگاه

۱-فیلتراسیون صنعتی

۲-سیستم خنک کننده با راندمان بالا آبی

۳- سیستم رطوبت گیر نسبی

۴- میکسینگ باکس هوای تمیز

۵- قفسه بندی جهت استقرار دستگاه ها

۶- محل خروج هوای دستگاه (هوای گرم)

۷- فن اگزاست صنعتی دائم کار مستقیم (بدون فولی تسمه)

۸- تابلوی برق اصلی

۹- شمش کشی مس

۱۰- عایق کشی برق

۱۱- فیوز و ترمینال بندی فاز و نول برای هر دستگاه

۱۲- جایگذاری سویتچ های کابل لن برای هردستگاه

 

شرکت صنایع تهویه پارس سعید همواره در تلاش است تا از برترین، با کیفیت ترین و به روز ترین قطعات و متریال ها برای محصولات خود بهره گیرد. برای قسمت قطعات برقی هواساز دستگاه های ماینینگ از برند هایی مانند Schneider آلمان بهره گرفته شده است که تامین کننده بالاترین سطح عملکرد و ایمنی هواسازها خواهند بود.

 

** باکس های خنک کننده و تهویه دستگاه های ماینر با ظرفیت ۶ تایی**


مزایای استفاده از هواسازهای شرکت صنایع تهویه پارس سعید جهت ماینینگ

 مصرف برق بسیار پایین نسبت به نمونه های متداول
 تقسیم درست آمپراژ جهت استفاده از برق سه فاز
 استهلاک بسیار پایین سیستم
 صدای کم به دلیل کاهش دور فن از۶۰۰۰ به ۳۰۰۰ دور به دلیل دستیابی به دمای مطلوب
 عدم آسیب به قطعات الکترونیکی به دلیل فیلترشدن مناسب ذرات هوا
 تامین دمای ورودی به سیستم درگرم ترین بازه تابستان به میزان ۲۵ درجه سانتیگراد
۱۸ ماه گارانتی تمام قطعات سخت افزاری و فن های داخلی
 فیلترهای قابل شستشو
 افزایش طول عمر سیستم به سبب برودت بالای تولیدی وهمچنین فیلتراسیون صنعتی
فن های دائم کار و استفاده از تیم بای پس (Bypass) همراه با دریچه ایرلاک (Air lock)
 قابلیت نصب کانال به سمت هوای تازه تا طول ۱۰ متر
 – دسترسی آسان به دستگاه های ماینر
دارای کیت برقکاری داخلی همچنین سویتچ های مربوطه
استفاده از برترین برند های موجود دربازار برق صنعتی مانند LS و Schneider
اشغال حداقل فضا و تامین دسترسی مناسب جهت سرویس کاری
بالاترین دوره زمانی مورد نیاز برای سرویس کاری ادواری (هر شش ماه(

 

سهم برق مصرفی کیت برودتی و فیلتراسیون هر دستگاه ظرفیت متناسب برای پلتفرم ردیف
۰٫۴ آمپر ۶ دستگاه S9

E9

E10

M3

HVAC A

S9

۱
۰٫۰۴ آمپر ۳۶ دستگاه
۰٫۰۵ آمپر ۵۴ دستگاه
۰٫۰۴ آمپر ۱۹۸ دستگاه
۰٫۵ آمپر ۶ دستگاه S11

S15

S17

T17

HVAC B

S11

۲
۰٫۰۶ آمپر ۱۵ دستگاه
۰٫۰۷ آمپر ۳۰ دستگاه
 ۰٫۰۶آمپر ۹۹ دستگاه

 

میزان مصرف برق دستگاه های هواساز


ریز جزئیات و اطلاعات دقیق تر دستگاه ها:

با توجه به اتلاف انرژی بسیار بالای دستگاه های ماینرمدل M3X نسبت به راندمان خروجی T/h 13نیاز به
کیت برودتی و همچنین قدرت تحمل آمپراژ بالاتر مختص به این محصول نسبت به نمونه های دیگراحساس می گردد :

ردیف ظرفیت کیت برودتی برای دستگاه های M3X سهم برق مصرفی کیت برودتی برای هر دستگاه (آمپر)
۱ ۶  دستگاه ۰٫۵
۲ ۳۶ دستگاه ۰٫۳
۳ ۵۴ دستگاه ۰٫۱
۴ ۱۹۸ دستگاه ۰٫۰۴

در صورت استفاده از سیستم های ماینر به روزتر به دلیل اتلاف انرژی کمتر هواسازهای دستگاه های ماینینگ راندمان عملکردی بالاتری را سبب شده و سهم برق کمتری را مصرف خواهند کرد.

با توجه به نوع سرمایش طراحی شده که به صورت تبخیری ( آبی ) می باشد، دمایی که در گرم ترین حالت عملکردی پیشبینی شده ۲۴ درجه و در پایین ترین حالت ۱۵ درجه می باشد که میزان رطوبت نسبی ۴۰ الی ۵۰ درصدی مورد نیاز دستگاه های ماینینگ را رقم خواهد زد. شایان ذکر است که این ارقام به صورت نسبی  اعلام می گردد.

 

باکس های سایلنت دستگاه های ماینینگ از دیگر محصولات این شرکت میباشد که صدای حاصل از عملکرد دستگاه های ماینر را تا ۸۰ % کاهش میدهند و هوای گرم تولید شده دستگاه را به بیرون باکس اگزاست میکند.

این باکس ها در ظرفیت دو عددی برای دستگاه هایS9 و پلتفرم های متشابه و در ظرفیت تک عددی برای دستگاه های S11 و متشابه آن طراحی و تولید میشود.

 


باتوجه به موارد ذکر شده  برای مقایسه سیستم هواسازهای دستگاه های ماینینگ شرکت صنایع تهویه پارس سعید  با چیلر و سیستم های تراکمی که هوای خشک و با دمای پایین تری را ایجاد و در محیط تزریق می کنند باید به مواردی که در ادامه اعلام میشود توجه داشته شود:

دستگاههای ماینینگ گرما یا حرارتی که ایجاد میکنند معادل btu  ۶۰۰۰ یا نیم تن تبرید می باشد که به دلیل اینکه در این نوع سیستم ها هوای تازه(fresh air) نداریم و سیستم به کلی بر اساس سیرکولاسیون است باید توان و قدرت مجموع تبرید راbtu   ۱۲۰۰۰ یا یک تن تبرید در نظر گرفت تا بتوانیم این مجموعه را در ایمن ترین حالت ممکن قرار دهیم. با توجه به این مهم ما به ازای هر یک تن تبرید  ۱٫۵ تا ۴ آمپر مصرف انرژی بسته به نوع  چیلر و توان مصرفی خواهیم داشت. یعنی برای ۱۰۰ دستگاه  S9J  ۱۰۰ تن تبرید مورد نیاز خواهد بود که در پایین ترین حالت  ۱۵۰ آمپر مصرفی انرژی دریافت خواهد کرد. قیمت حدودی سیستم های تراکمی یا چیلرها از تن تبرید( برای یک دستگاه ) بین ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان  تا  ۱۶٫۰۰۰٫۰۰۰ برآورد میشود که بسته به تکنولوژی مصرف برق و شرایط اقلیمی موقعیت قرار گیری دستگاه تعیین میشود و نیاز به کارشناسی دقیق موردی خواهد داشت. به عنوان مثال  برای ۱۰۰ تن تبرید ( برای ۱۰۰ دستگاه) بین ۷۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تا ۱٫۶۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان هزینه برآورد می شود.

در مقابل با استفاده از سیستم های سرمایش تبخیری مختص به دستگاه های ماینینگ شرکت صنایع تهویه پارس سعید برای خنک کردن هر دستگاه، قیمت میانگین بین ۱٫۴۰۰٫۰۰۰ تومان تا ۳٫۲۰۰٫۰۰۰ بسته به نوع دستگاه های ماینینگ برآورد شده  که از نظر هزینه اولیه و مصرف انرژی به صرفه تر و اقتصادی تر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست