کاتالوگ فن های سانتریفیوژ بکوارد سینگل

folder_openمقالات آموزشی
commentبدون دیدگاه
پروانه های بکوارد و فن های سانتریفیوژ
ازجمله مهمترین محصولات این شرکت میتوان به فن های سانتریفیوژ اشاره داشت. فن های سانتریفیوژ به صورت کلی به دو دسته فوروارد و بکوارد تقسیم می گردند که شرکت صنایع تهویه پارس سعید با بهره گیری ازپتانسیل های تیم مهندسی و پژوهشی خود در سال ۱۳۹۶ موفق به ساخت یکی از بروزترین و با کیفیت ترین پروانه های بکوارد گردید. به سبب همین ارتقای کیفی که در پروانه های فن های سانتریفیوژ خود پدید آورده شد توانستیم افزایش ۳۰ درصدی راندمان در میزان cfm  و فشار استاتیکی نسبت به سایرتولیدات داخلی را حاصل شویم. تعبیه این نوع اگزاست فن ها در دستگاه های هواساز همچنین موجب افزایش بازدهی آنها به میزان چشمگیری گردیده است که همین امر ما را از واردات محصولات مشابه بی نیاز ساخته است.
هوزینگ فن :
از نوآوری های دگر این شرکت در طراحی و ساخت فن های سانتریفیوژ بکوارد میتوان به ساخت کیسینگ و هوزینگ ۱۶ جهته شاره داشت که با سایز استاندارد کیسینگ نسبت به تولیدات داخلی موجب کاهش صدا و قابلیت تنظیم دهنه خروجی در ۱۶ جهت متفاوت گشته شده است که همین امر قابلیت نصب، راه اندازی و اجرای دستگاه را در انواع پروژه ها را تا میزان قابل توجهی سهولت میبخشد.
با توجه به این موضوع که دبی و فشار استاتیکی فن سانتریفیوژ تولید شرکت صنایع تهویه پارس سعید نسبت به تولیدات دیگر بیشتر می باشد، لذا در سایزهای یکسان بنا به برترین نمونه های استاندارد خارجی، ابعاد بزرگتری را به نسبت تولیدات داخلی دارا میباشد. این امر موجب می گردد تا فشار وارده از طریق جریان هوا داخل کیس و یا هوزینگ بر محور اصلی پروانه کمتر شده و عمر دستگاه را تا حد قابل توجهی افزایش دهد  علاوه بر آن تاثیر بسزایی در میزان بازدهی دستگاه خواهد گذاشت.
این دستگاه در دو مدل سینگل و دبل تولید می گردد. فن های سانتریفیوژ بکوارد سینگل میزان ۲۰۰cfm  تا  ۸۰۰۰۰ cfm و فشاراستاتیکی ۱۰۰ paتا  ۲۵۰۰ pa(پاسکال)را تامین می کنند که از سایز ۲۵۰ mm تا ۱۴۰۰ mm تولید و ارائه می گردد.
بدنه فنهای سانتریفیوژ از جنس ورق گالوانیزه می باشد که قالب ها و طرح های مقاومتی بر روی آن اجرا می گردد. این فن ها برای جلوگیری از برخورد برف و باران بر روی الکتروموتور دارای کاور باران گیر می باشد. همچنین گاهی در فن های سانتریفیوژ به دلیل کارکرد در شرایطی که آلاینده های محیطی سبب ایجاد جرم میگردد، ممکن است پروانه فن در طول کارکرد به سبب رسوبات و جرم ایجاد شده دچار آنبالانسی جزئی شود که بصورت لرزش فن هویدا میگردد که برای جلوگیری از انتقال این لرزش به شاسی اصلی از لرزه گیر های لاستیکی با قابلیت انعطاف بالا در این دستگاه بهره گرفته شده است. بعلاوه آنکه این فن ها قابلیت ساخت با پوشش رنگ الکترواستاتیک کوره ای را دارا میباشند که آن را در برابر خوردگی، زنگ زدگی و فرسایش در شرایط جوی مختلف در طول کارکرد مقاومتر می سازد. همچنین نوع کیسینگ می تواند به صورت گالوانیزه اتصال رولینگ و یا ازجنس آهن(ST 37) با اتصال جوشی باشد.
نحوه اتصال الکتروموتور به فن :
الکتروموتور به سه طریق به فن متصل میگردد:
۱) کوبله مستقیم
۲) فولی تسمه
۳) کوپلینگ
زمانی که دمای هوای ورودی به دستگاه بالای ۸۰ درجه سانتیگراد باشد و یا رطوبت بالا و یا قطرات آب درسیستم کارکرد و هوایی که دستگاه در حال مکش است موجود باشد توصیه میگردد از سیستم های فولی تسمه و یا کوپلینگ استفاده گردد که تماس آنها با موتور به حداقل رسانیده شود. در غیر این صورت استفاده از فن هایی با اتصال کوبله مستقیم به سبب استهلاک پایین تر توصیه میگردد.فن های سانتریفیوژ کوبله مستقیم به دلیل استهلاک و هزینه های جانبی  کمتر و مورد استفاده بیشترو مورد قبول عموم استفاده کنندگان می باشد.
بالانس فن:
فن های سانتریفیوژ بکوارد در زمان تولید توسط دستگاه Chemb ساخت کشور ایتالیا در دور دریافتی فن با بالاترین دقت و مجرب ترین اوپراتورها مورد بالانس دینامیکی قرار میگیرند که سبب کاهش چشمگیر میزان لرزش این نوع فن ها به میزان کمتر از ۲mm/s می گردد. که در مقایسه با سایر فن های مشابه موجود در بازار بسبب بالانس های دستی و یا استاتیک صورت گرفته که لرزشی بیش از ۸mm/s  را موجب شده اند، این محصول را دارای برتری قابل ملاحظه ای میسازد.
دور دریافتی فن :
با توجه به این موضوع الکتروموتورهای صنعتی در دورهای ۷۰۰-۹۰۰-۱۴۰۰و۲۸۰۰ تولید و عرضه می گردند.
-فن های سانتریفیوژ ۲۸۰۰ دور از سایز ۲۵۰ تا ۴۵۰ میلیمتر قابل تولید و ارائه می باشند. استفاده از دور ۲۸۰۰ و یا بالاتر برای سایزهای بزرگتراز۴۵۰ به دلیل امنیت کارکرد دستگاه پیشنهاد نمی گردند.
-فن های سانترفیوژ ۱۴۰۰ دور به دلیل جابجایی هوای مناسب و صدای پایین تر نسبت به سانتریفیوژهای ۲۸۰۰ دور و مقرون به صرفه بودن از لحاظ هزینه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.
-فن های سانتریفیوژ ۹۰۰و۷۰۰ دور به دلیل پایین بودن میزان هوادهی اغلب در سایزهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و مزیت قابل توجه این سانتریفیوژها صدا و استهلاک بسیار پایین نسبت به دورهای ۱۴۰۰و۲۸۰۰ می باشد که از شاخصه های قابل توجه این محصولات محسوب میگردد.
انواع پروانه فن سانتریفیوژ بکوارد:
پروانه دبل همانطور که از نامشان مشخص است از لحاظ ظاهری متشکل از همنشینی دوعدد پروانه سینگل در کناریکدیگر می باشند.
پروانه های دبل از هر نظر راندمان کارکرد از ۲۰۰ cfm تا ۱۶۰۰۰۰ cfm و فشار استاتیک ۱۰۰ pa تا ۲۵۰۰ pa(پاسکال) قابل تولید می باشد. نحوه اتصال الکتروموتور در سانتریفیوژهای دبل اغلب به دو صورت۱- فولی تسمه و۲- کوپلینگ می باشد. از مزیت های سیستم دبل می توان به دور پایین و صدای پایین و دبی بالا اشاره کرد.
در سانتریفیوژهای دبل اغلب دورهای  ۴۰۰تا ۱۱۰۰ دور انتخاب می گردند.
تفاوت عمده فن سانتریفیوژ سینگل با دبل:
۱-پروانه دبل دارای دبی بیشتر نسبت به پروانه سینگل می باشد.
۲- تولید صدای کمتر در دبی و فشارهای یکسان.
۳-پروانه دبل دارای ۲ عدد ورودی هوا می باشد که نیاز به یک کیسینگ باکس برای مکش یکسان دارد. که این امر موجب سایز بزرگ این دستگاه می شود.
۴- سانتریفیوژهای دبل اغلب به صورت فولی  تسمه مورد استفاده قرار می گیرد که نیازمند گریس کاری و تعویض تسمه ها به صورت دوره ای می باشند که باعث هزینه های نگهداری نسبتا بالایی می گردند.

 

فن های سانتریفیوژ با پروانه های سینگل بکوارد از سایز های ۲۵۰ الی ۱۲۵۰ ارائه میگردند که در این فایل شما میتوانید به اطلاعات و جداول دقیق و مهندسی

این محصول برای انتخاب برترین گزینه با توجه به شرایط محیط خود مراجعه نمایید.

 -ریز مشخصات فنی دقیق محصول عنوان هر بخش محدودههای عملکردی و توضیحات مربوط به عملکرد
مکانیکی

 

تک پره پروانه دو شیار در تک پره های پروانه با قرار گیری در قالب سنبه ماتریس سایز مربوطه تحت ضرب پرس ایجاد میشود که موجب شکافته شدن هرچه بیشتر هوا و در نتیجه جابه جایی هوای بالاتر ضمن ایجاد فشار استاتیکی بیشتر و تولید صدای کمتر میگردد.
inlet  هوزینگ نک و یا اینلت هوزینگ که بر روی هوزینگ نصب میگردد باعث تنظیم نوع و میزان جریان هوای ورودی به فن سانتریفیوژ شده که با طول استاندارد این شرکت مطابق استاندارد های ارائه شده توسط کامفری ایتالیا از ۱۰ الی ۲۵ سانت در سایز های مختلف موجب تامین فشار استاتیکی بیشتر و جابجایی هوای بالاتر میگرددضمن مصرف انرژِ ی-پایینتر میگردد.
فشار استاتیک ۱۰۰ الی ۲۵۰۰ پاسکال
بالانس  chemp italy
دسیبل صدایی ۵۲ الی ۹۵
شفت ۲۰ الی ۱۸۰ میلیمتر
یاطاقان ۲۰۰-۲۱۵
فولی ۶۰-۸۰۰
تسمه سه نوع:

a

b

c

جنس لرزه گیر لاستیکی – فنری
شاسی پروفیل ناودانی

پروفیل آلومینیوم

ورق گالوانیزه

کلاف بندی پروفیل نبشی فابریک

ورق گالوانیزه

بدنه- هوزینگ
انواع اتصال نوار هوزینگ به کفی های هوزینگ
  1. اتصال جوشی
  2. اتصال نوردی- نبرد سرد
قالب سازی هر دستگاه سانتریفیوژ در هر سایز دارای ۸ دست قالب سنبه-ماتریسی اختصاصی میباشد که جهت ایجاد مقاوت بالاتر در برابر تنش ها بهینه سازی شده است و با پرس هیدرولیک۲۵۰ تن بصورت تک ضرب اعمال میگردد. قالب سازی فن های سانتریفیوژ تماما توسط کادر مهندسی ساخت و تولید شرکت صنایع تهویه پارس سعید صورت گرفته است که از مهمترین افتخارات این شرکت جهت نزدیک تر سازی هرچه بیشتر محصول به سطح استاندارد های جهانی و بی نیاز سازی صنعت داخلی از واردات میباشد.
الکترونیکی

 

 

 

الکتروموتور ها برای سایز های ۲۵۰ الی ۱۲۵۰ توان الکتروموتور ها در بازه ۰٫۱۸ الی ۹۰ کیلووات و در موارد خاص بیشتر انتخاب میشوند.
انواع الکتروموتور ها
  1. پوسته آلومینیوم برای سایز های۲۵۰ الی ۶۳۰
  2. پوسته چدن برای سایز های ۷۱۰ الی ۱۲۵۰
الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ ۲۵۰ بکوارد ۰٫۱۸ – ۰٫۳۷—۰٫۵۵ – ۰٫۷۵ ۱٫۱
الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ ۲۸۰ بکوارد ۰٫۱۸ – ۰٫۳۷—۰٫۵۵ – ۰٫۷۵ ۱٫۱
الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ ۳۱۰ بکوارد ۰٫۳۷—۰٫۵۵ – ۰٫۷۵ ۱٫۱- ۱٫۵
الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ ۳۵۵ بکوارد ۰٫۳۷—۰٫۵۵ – ۰٫۷۵ ۱٫۱- ۱٫۵- ۲٫۲
الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ ۴۰۰ بکوارد ۰٫۳۷—۰٫۵۵ – ۰٫۷۵ ۱٫۱- ۱٫۵ -۳-۲٫۲
الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ ۴۵۰ بکوارد ۰٫۳۷—۰٫۵۵ – ۰٫۷۵ ۱٫۱- ۱٫۵ -۳-۲٫۲ -۴
الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ ۵۰۰ بکوارد ۰٫۵۵ – ۰٫۷۵ ۱٫۱- ۱٫۵ -۵٫۵-۴-۳-۲٫۲
الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ ۵۶۰ بکوارد ۰٫۵۵ – ۰٫۷۵ ۱٫۱- ۱٫۵ -۵٫۵-۴-۳-۲٫۲
الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ ۶۳۰ بکوارد ۰٫۵۵ – ۰٫۷۵ ۱٫۱- ۱٫۵ -۷٫۵-۵٫۵-۴-۳-۲٫۲
الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ ۷۱۰ بکوارد ۰٫۷۵- ۱٫۱- ۱٫۵ -۱۱-۷٫۵-۵٫۵-۴-۳-۲٫۲
الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ ۸۰۰ بکوارد ۲۲-۱۸٫۵-۱۵-۱۱-۷٫۵-۵٫۵-۴-۳-۲٫۲-۱٫۵
الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ ۹۰۰ بکوارد ۳۷-۳۰-۲۲-۱۸٫۵-۱۵-۱۱-۷٫۵-۵٫۵-۴
الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ ۱۰۰۰ بکوارد ۵۵-۴۵۳۷-۳۰-۲۲-۱۸٫۵-۱۵-۱۱-۷٫۵-۵٫۵-۴
الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ ۱۱۵۰ بکوارد ۷۵-۵۵-۴۵۳۷-۳۰-۲۲-۱۸٫۵-۱۵-۱۱
الکترموتور مورد استفاده برای فن سانتریفیوژ ۱۲۵۰ بکوارد ۷۵-۵۵-۴۵۳۷-۳۰-۲۲-۱۸٫۵-۱۵-۱۱
انواع فاز دستگاه
  1. تک فاز از سایز ۲۵۰ الی ۵۰۰
  2. سه فاز از سایز ۲۵۰ الی ۱۲۵۰
نرم افزاری

 

 

 

طراحی قالب های سنبه ماتریس در solid works
طراحی نقشه های هوزینگ و بدنه جهت برش لیزری solidworks-sheet metal

autocad

مقیسه عملکردی و راندمان دستگاه comefri
نرم افزار محاسبه افت فشار در کانال vent tools

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست